Obuwie Lowa Zephyr

Każda wyprawa w góry, do lasu czy na survivalową przygodę wymaga dostosowania odpowiedniej odzieży, a przede wszystkim obuwia. To niezwykle istotne, ponieważ często tego typu wyprawy odbywają się w skrajnych i ekstremalnych warunkach pogodowych (zarówno podczas upalnego lata, jak i w trakcie mroźnej zimy). Dlatego należy zabezpieczyć ciało oraz stopy, aby móc cieszyć się przygodą.

Marka Lowa Zephyr

Każda wyprawa w góry, do lasu czy na survivalową przygodę wymaga dostosowania odpowiedniej odzieży, a przede wszystkim obuwia

Niemiecka firma Lowa od ponad 90 lat tworzy profesjonalne buty wspinaczkowe, wojskowe, trekkingowe i specjalistyczne. Technologia produkcji marki Lowa Zephyr jest na najwyższym, światowym poziomie. Do produkcji wykorzystuje się najlepsze gatunkowo materiały i komponenty tak, aby połączyć trwałość z estetyką, funkcjonalnością i komfortem użytkowania. Obuwie Lowa Zephyr spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Doskonale sprawdzają się w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach i podczas specjalistycznych prac.

Charakterystyka butów Lowa Zephyr

Buty Lowa Zephyr Specshop to bez wątpienia połączenie niebanalnego, drapieżnego designu i niepowtarzalnych cech użytkowych. Cholewka obuwia Lowa Zephyr wykonana jest z wysokiej jakości skóry welurowej o grubości najczęściej 1,3-1,5 mm. We wnętrzu buta znajduje się znana wszystkim membrana Gore-tex, która z jednej strony odprowadza nadmiar wilgoci, a z drugiej zapewnia całkowitą wodoodporność.

Na uwagę zasługuje też system sznurowania, na który składają się nylonowe pętle oraz metalowe przelotki, w których przeplecione są niezwykle wytrzymałe polipropylenowe sznurowadła. Nie ma mowy o tym, że w trakcie marszu czy pracy zerwie się sznurowadło.

W przypadku obuwia alpinistycznego czy trekkingowego, gdzie często dystanse sięgają kilkudziesięciu kilometrów w ciągu jednego dnia niezwykle istotna jest lekkość butów

W przypadku obuwia alpinistycznego czy trekkingowego, gdzie często dystanse sięgają kilkudziesięciu kilometrów w ciągu jednego dnia niezwykle istotna jest lekkość butów. Buty marki Lowa Zephyr, a dokładniej ich podeszwa została wykonana z niezwykle wytrzymałego tworzywa, jakim jest poliuretan. Nieodłączną częścią podeszwy jest opatentowany przez firmę Lowa zewnętrzny szkielet, dzięki któremu but zyskuje stabilizację, sztywność konstrukcji oraz pracuje zgodnie z anatomią stopy. Oprócz tego całość zyskuje niepowtarzalną estetykę i pięknie się prezentuje. Gumowa podeszwa butów Lowa Zephyr ze specjalnym bieżnikiem gwarantuje dobrą przyczepność i podwyższa bezpieczeństwo w terenie.

Obuwie Lowa Zephyr od wielu już lat zdobywa uznanie miłośników gór, żołnierzy, policjantów czy ratowników, którzy często pracują w ekstremalnie trudnych warunkach i od obuwia wymagają nie tylko solidnej konstrukcji, ale przede wszystkim poczucia komfortu.