Spodnie wojskowe – jakie wybrać i jak je nosić?

Podobnie jak dżinsy męskie, spodnie wojskowe stały się z biegiem czasu obowiązkowym elementem ubioru mężczyzn ceniących swój nowoczesny wygląd. Bez względu na to, czy są to modele moro w modnym kolorze khaki czy egzemplarze myśliwskie zapewniające skuteczny kamuflaż, spodnie wojskowe śmiało wkroczyły na salony i dumnie kroczą ze swoimi właścicielami przez wszystkie pory roku. Ale jak nosić je naprawdę stylowo, no i czym powinny się charakteryzować dobre spodnie wojskowe? Oto nasze wskazówki i zalecenia.

Charakterystyka dobrych spodni wojskowych

Nie da się ukryć, że spodnie wojskowe zrobiły w świecie mody bardzo dużą karierę. Stały się synonimem wysportowanego mężczyzny, pewnego siebie, ufającego w swój własny styl. Czym się jednak powinny charakteryzować by spełniać wszelkie pokładane w nich nadzieje?

Przede wszystkim nowoczesne spodnie wojskowe niezależnie od tego, czy używane są w terenie przez miłośników survivalu lub bushcraftu, czy też stanowią element codziennego ubioru, powinny być wygodne i luźne. Ciężko wyobrazić sobie bowiem wojskowego czy funkcjonariusza oddziałów specjalnych, który będzie miał utrudnione poruszanie się przez uwieranie takich spodni w kroku, czy zbyt mało luzu w pasie.

Po drugie powinny być wytrzymałe. Typowe „bojówki” to śmiało rzucone wyzwanie trudnym warunkom terenowym i atmosferycznym Przy zakupie dobrej pary takich spodni należy zwrócić uwagę czy szwy są odpowiednio wzmocnione, a kieszenie zapinane są szczelnie na zamek. Słabej jakości spodnie wojskowe, nawet w połączeniu z odpowiednią częścią garderoby, natychmiast tworzą zaniedbany wygląd.

Wspomnieliśmy o kieszeniach. No właśnie – to takie „must have” jeżeli chodzi o spodnie wojskowe. Zasada jest jedna – im więcej funkcjonalnych kieszonek, tym lepiej. Doceniają to zwłaszcza osoby, które w trakcie wyprawy do lasu noszą ze sobą sporo ekwipunku i przyborników. Nie trzeba dodawać, ze w dzisiejszych czasach miejsce na telefon komórkowy też musi być!

Jak nosić spodnie wojskowe?

Pomysłów na to jest co najmniej kilka. Jak już wspomnieliśmy, spodnie wojskowe nie są już tylko częścią garderoby zarezerwowaną do użytku wojskowego, polowania czy wędkarstwa. Spodnie z nadrukiem khaki lub kamuflażem są w centrum uwagi mężczyzn i kobiet, a duża dostępność kolorów i designów, pozwalają tworzyć różne stylizacje.

No właśnie kolory… Ciemne tonacje, które wysmuklają sylwetkę, doskonale sprawdzą się w przypadku umięśnionych męskich nóg.

Z kolei spodnie wojskowe w stylu moro, ze względu na efekt optyczny, pogrubiają sylwetkę. Nie są więc raczej zalecane dla panów, czy kobiet przy kości.

Co do samego modelu, to spodnie wojskowe zaliczyć można do garderoby typu kameleon, gdyż dopasowują się właściwie do każdego stylu. Sprawdzają się zarazem w zestawieniu ze sportowymi elementami ubioru, z więc dżinsową bluzą i trampkami, jak i w bardziej casualowych kreacjach. Ciekawe może być na przykład zestawienie: spodnie moro, długi płaszcz z modny wykończeniem, a do tego wysoko sznurowane buty. Prosta, szara koszulka na górze powinna dopełnić takiego wyglądu.