Czym jest ASG?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się AirSoftGun. Można powiedzieć, że jest to jeden z najciekawszych i najbardziej wciągających sportów ekstremalnych. W pewnych aspektach jest to podobne do klasycznego paintballa.

Czym jest ASG?

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że repliki ASG powstały niedługo po II wojnie światowej. Były nawet wykorzystywane w celach treningowych przez wojska japońskie. Później trafiły na cywilny rynek i obecnie są używane przez amatorów głównie w celach hobbystycznych. Warto dodać, że repliki broni palnej są wykonane w skali 1:1, dzięki czemu doskonale imitują prawdziwą broń. Należy pamiętać, że wykorzystywane są kulki kompozytowe, których średnica wynosi 6 mm. Uczciwość jest najważniejszą zasadą AirSoft . Plastikowa amunicja niestety nie zostawia żadnych śladów, dlatego uczestnicy zabawy muszą się przyznawać, jeżeli zostaną trafieni. Właśnie dlatego jest to uzależnione od honoru uczestnika takiej zabawy. ASG uważane jest w pewnych kręgach za elitarną rozrywkę, przeznaczoną wyłącznie dla uczciwych osób. Warto mieć na uwadze, że jest to bardzo dynamiczny sport, który pozwala rywalizować ze swoimi przyjaciółmi i miło spędzić czas. Można się nauczyć obsługi broni palnej, a także wprowadzić odrobinę aktywności fizycznej do naszego życia. Nie ma chyba nic lepszego niż strzelanie do kolegów w ramach zabawy. Rodzaj kulek różni paintball i ASG. Kulki w ASG są wykonane z plastiku i mają przeważnie średnicę 6 mm.

Zasady zabawy


Warto mieć na uwadze, że w paintballu wykorzystywane są zdecydowanie większe kulki, które w dodatku są wypełnione farbą. Do niektórych replik specjalnych w ASG również stosuje się kulki kalibru 8 mm. W sprzedaży dostępne są repliki sprężynowe, elektryczne, a także gazowe. Repliki gazowe są zasilane sprężonym dwutlenkiem węgla lub green gazem, który jest niezwykle popularny. Naśladowanie palnych pierwowzorów to główne zadanie replik. Dzięki temu możliwe jest dokładne odwzorowanie taktycznych symulacji oraz działań wojennych. Wysoki realizm to jest to co cechuje zabawę ASG. Najlepiej kupować repliki u sprawdzonych producentów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Jedyne co różni prawdziwą broń oraz repliki to amunicja. Wszyscy niezależnie od wieku mogą się bawić w ASG. Ważne jest jednak, żeby użyć okularów ochronnych. Kulka może czasami trafić w oko, dlatego trzeba się odpowiednio zabezpieczyć. ASG jest zdecydowanie mniej bolesne niż paintball, ale przy trafieniu w oko, kulka może być niezwykle groźna. Warto także zakupić kamizelkę.