Rodzaje broni ASG

ASG, czyli Air Soft Gun to popularny sport, który jest alternatywą dla paintballu. Jest to gra zespołowa, która generuje mniejsze koszty niż paintball i daje mnóstwo dobrej zabawy, a także pozwala używać replik prawdziwej broni, np. pistoletu, rewolweru oraz karabinu lub strzelby. Podczas ASG strzela się plastikowymi kulkami mającymi od 6 do 8 mm.

Rodzaje broni Air Soft Gun

ASG to broń pneumatyczna, która podzielić można na następujące rodzaje:

ASG, czyli Air Soft Gun to popularny sport, który jest alternatywą dla paintballu

  • sprężynowa – kulka wystrzeliwana jest poprzez strumień powietrza, które poprzez ruch tłoka wywołany sprężyną jest ściskanie w cylindrze. Aby móc oddać strzał, sprężyna w broni musi być za każdym razem ręcznie naciągana. Taką bronią jest karabin snajperski,
  • gazowa – kulka wystrzeliwana jest przy użyciu dwutlenku węgla, który znajduje się w specjalnym pojemniku umieszczonym w kolbie pistoletu. Gaz ten wprawia w ruch zamek, dlatego broń nie musi być przeładowywana przy każdym strzale. Taką bronią może być broń krótka,
  • elektryczna – w tej broni silnik elektryczny naciąga sprężynę i tłok przy użyciu systemu przekładniowego. Po zwolnieniu systemu powietrze spręża się w cylindrze i umożliwia wystrzelenie kulki. Aby broń mogła być używana, potrzebna jest specjalna ładowarka. Taką bronią może być karabin maszynowy.

Zasady walki bronią ASG

Reguły Air Soft Gun są proste. Najważniejszą z nich jest, aby walka z bronią pneumatyczną była uważana za zabawę, a nie rozrywkę, którą trzeba przeżyć lub w której trzeba zginąć. Uczestnicy muszą być fair wobec siebie i kiedy zostaną trafieni kulką, muszą się do tego przyznać, ponieważ po trafieniu w człowieka nie zostaje żaden ślad.

W czasie trwania rozrywki trzeba nosić okulary ochronne z atestem, aby oczy były bezpieczne. Ubrania mogą być dowolne, ale żeby nadać grze realności, można wyposażyć się w odzież militarną. W grze udział mogą brać osoby, które ukończyły 16 rok życia.

Zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas rozgrywki ASG

Pałki teleskopowe to legalne narzędzia wykorzystywane do samoobrony

Air Soft Gun jest bardzo ciekawą alternatywą dla używania prawdziwej broni palnej, ponieważ repliki broni wiernie odwzorowują broń prawdziwą. Należy pamiętać, że używając broni ASG, trzeba być ostrożnym, ponieważ nawet replika może wyrządzić komuś krzywdę.

Bardzo ważne jest noszenie okularów ochronnych przez osoby strzelające i postronne. Zakazuje się strzelać do osób trzecich oraz zwierząt, ponieważ stworzyć może to sytuację zagrażającą życiu. Używając replik broni, nie można wyciągać jej w miejscach do tego nie przeznaczonych, bo może skutkować to konsekwencjami prawnymi.