Na co zwrócić uwagę wybierając pałkę teleskopową?

Pałki teleskopowe to legalne narzędzia wykorzystywane do samoobrony. W sytuacji zagrożenia mogą stanowić przedłużenie ręki broniącej się osoby i pozwolić zadać uderzenie zachowując dystans. Pozwalają też na wytrącenie z dłoni napastnika niebezpiecznego przedmiotu, takiego jak nóż. Aby akcesorium dobrze sprawdziło się w niebezpiecznej sytuacji musi być jednak wybrane w przemyślany sposób. O czym pamiętać wybierając taki przedmiot?

Rodzaje pałek teleskopowych

W tej kategorii pojawiają się akcesoria różnej długości i wykonane w odmienny sposób. Rozmiar przedmiotu należy dopasować do własnych potrzeb. Krótsze pałki łatwiej jest zmieścić w kieszeni i nosić przy sobie. Dłuższe modele pozwolą z kolei zachować większy dystans od napastnika. Będą też wymagały użycia mniejszej siły przy takich manewrach jak dźwignia. Odpowiedni egzemplarz warto dopasować do swojego wzrostu i tego, jakiej wielkości pałka teleskopowa (https://www.specshop.pl/pol_m_Wyposazenie-taktyczne_Policja-i-ochrona_Palki-teleskopowe-tonfy-893.html) będzie wygodna w obsłudze dla danej osoby. Najważniejsza jest bowiem szybkość i sprawność jej wykorzystania.

Jaką pałkę wybrać?

Pałki teleskopowe to legalne narzędzia wykorzystywane do samoobrony

Przedmioty z tej kategorii można podzielić na sprężynowe i sztywne. Pierwsze z nich są bardziej elastyczne i posiadają szerokie, gumowe zakończenie. Ze względu na to powodują mniejsze obrażenia. Mogą więc okazać się korzystną opcją w sytuacjach, które nie zostałyby uznane za silnie zagrażające. Sztywne pałki teleskopowe umożliwiają z kolei zadawanie mocnych uderzeń. Jest to również lepsza opcja dla osób chcących nauczyć się wykonywać za pomocą narzędzia dźwignie lub podcięcia. Co jeszcze warto wiedzieć o wyborze właściwego sprzętu?

O czym powinno się pamiętać?

Pałki teleskopowe dzieli się też na hartowane i niehartowane. Warto wiedzieć, że czym wyższy poziom hartowania pałki, tym jest ona twardsza i mniej podatna na uszkodzenia. Delikatniejsze modele mogą szybko ulec zniszczeniu. Chcąc zaopatrzyć się w dobrej jakości przedmiot, który realnie zwiększy poziom bezpieczeństwa należy decydować się na solidne akcesoria oferowane przez sprawdzone firmy.

Aby samoobrona z wykorzystaniem pałki okazała się skuteczna konieczne jest obycie się z narzędziem i przećwiczenie poszczególnych ruchów. Osoby, które nie planują przechodzić specjalnego treningu powinny nauczyć się płynnie otwierać i zamykać narzędzie oraz przećwiczyć wymachy i uderzenia. Odpowiednio dobrane akcesorium może okazać się bardzo przydatne. Legalny i stosunkowo bezpieczny element do samoobrony wraz z odpowiednim przygotowaniem mogą pomóc wyjść cało z opresji i zagrażających sytuacji.