Czy warto kupić nowoczesne spodnie taktyczne?

Gdy rozglądamy się za spodniami taktycznymi, to na pewno natrafimy na spodnie Helikon UTP ze strony www.specshop.pl. Są to nowoczesne spodnie z materiału o bardzo wysokiej jakości. Są wykonane z PoliCotton RipStop oraz domieszki spandexu (60 procent bawełna, 37 procent poliester oraz 3 procent spandexu). Mamy tutaj do czynienia z bardzo wysoką wytrzymałością na przetarcia oraz także rozdarcia. Na dodatek jest lżejszy oraz schnie o wiele, wiele szybciej niż materiał zrobiony w stu procentach z bawełny. Dzięki takiej dużej ilości kieszeni oraz ich racjonalnym rozplanowaniu spodnie te sprawdzą się doskonale w miejskich warunkach. Nie zawiodą nas także podczas outdoorowych aktywności.

Można o spodniach tych powiedzieć jako o znakomitym kompromisie pomiędzy odzieżą cywilną i militarną. Mamy tutaj do czynienia z dyskretnym fasonem oraz funkcjonalnością bojówek. Jest to krój bardzo nowatorski. Szwy są odpowiednie, a tkanina, z której zostały wykonane spodnie, zapewniają nam swobodę ruchu i to ponadprzeciętną, jak i niesamowitą wytrzymałość. Spodnie te są wyposażone aż w dwanaście kieszeni. Znajdziemy dwie klasyczne kieszenie na wysokości bioder z krawędziami wzmocnionymi, cztery na udach (dwie wąskie na rzep i dwie szerokie zamykane zamkiem), cztery z tyłu (dwie szerokie zamykane na rzep, jak i dwie wąskie, które znajdują się wewnątrz szerokich kieszeni) oraz dwie kieszonki wewnętrzne na wysokości pachwin, które mogą posłużyć do przenoszenia taktycznej latarki bądź też magazynka zapasowego.

Co jeszcze można powiedzieć o tych spodniach?

 

Spodnie te można kupić w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych.

Na pewno rzuci nam się w oczy to, że dodatkowo wewnątrz nogawek na poziomie naszych kolan także znajdują się pewnego rodzaju kieszenie. Dają one możliwość umieszczenia w nich ochronnych wkładek. Spodnie zamiast guzika zostały wyposażone w szeroki rzep, który umożliwia regulację w zakresie sześciu centymetrów. W pasie spodni mamy wszytą elastyczną taśmę. Co ma ona na celu? Taśma ta poprawia znacznie dopasowanie spodni do cech indywidualnych sylwetki. Dwie szlufki przednie na pas w części dolnej wyposażone zostały w pętle dodatkowe, które nam umożliwiają podczepienie, na przykład karabińczyka. W komplecie z tymi spodniami nie znajduje się pas. Jest to bardzo ważna informacja dla wszystkich zainteresowanych osób.

Spodnie te można kupić w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych. W tych pierwszych mamy oczywiście ten plus, że możemy spodnie przymierzyć i tym samym dobierzemy dla siebie rozmiar idealny.